czwartek, 1 października 2015

Jawność zwyciężyła. Porażka burmistrza Klinowskiego

Zdjęcie z profilu  Sieć Obywatelska Watchdog Polska
Po blisko półrocznej administracyjnej batalii wygrała jawność!
Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski został zmuszony decyzją Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie do ujawnienia informacji publicznej komu nasza gmina wypłaca dodatek specjalny do pensji.


Największym beneficjentem specjalnego dodatku wypłacanego z publicznych pieniędzy okazał się być sam burmistrz Klinowski, który oprócz wynagrodzenia miesięczniego otrzymuje 2835 zł dodatku specjalnego ( 35% wynagrodzenia ) Otrzymuje on też inne dodatki, które zaczynają mu się mylić 

Burmistrz Klinowski przyznał dodatek specjalny kilku osobom z których najwyższy procentowo dodatek dostaje, członek jego politycznego gabinetu, asystentka Karolina Czyżowicz ( 29,47% wynagrodzenia). Dodatkowe, specjalne pieniądze od burmistrza dostaje też wiceburmistrz Ewa Całus, skarbnik gminy Bożena Flasz oraz szefowa kancelarii tajnej i specjalistka ds płac w wadowickim urzędzie.

Nazywający się progresywnym burmistrzem Mateusz Klinowski ma spore kłopoty w zgodnym z prawem realizowaniu prawa obywateli do uzyskiwania informacji publicznej. Nadal nie wykonał wyroku Sądu Administracyjnego w Krakowie który orzekł o jego bezczynności i nakazał udzielić informacji publicznej w sprawie zakresu czynności pomocy administracyjnej Pawła Kopra.


Kiedy burmistrz Klinowski przestanie lansować się na propagandowych mittingach i zacznie realizować program obywatelskiej partycypacji i jawności?

1 komentarz :

  1. Jak to możliwe - -- dodatek STAŻOWY - 35% ?. Za ile lat pracy?

    OdpowiedzUsuń