poniedziałek, 27 maja 2013

113 116 zł diety radnego Michała Ogiegły

Czytając oświadczenie majątkowe radnego Michała Ogiegły za 2012 rok nabrałem przekonania że jest on najlepiej opłacanym z gminnego budżetu radnym w całej historii Wadowic. W osobiście przez siebie podpisanym oświadczeniu majątkowym napisał że w 2012 roku z tytułu diety radnego uzyskał 113116 zł. To nie mała kwota znacznie przewyższająca nie tylko stawki diet innych wadowickich radnych ale też i wielokrotność średniego wynagrodzenia w Polsce. Być może jego zasługi jako przewodniczącego gminnej Komisji Rewizyjnej są tak wybitne że po prostu należała się temu długoletniemu radnemu tak wysoka dieta. Niestety nie są mi znane wybitne zasługi radnego Ogiegły w kontrolowaniu gminnych funduszy, inwestycji i działania jednostek naszej gminy. Wręcz przeciwnie kierowana przez niego komisja rewizyjna nie doszukuje się żadnych nieprawidłowości w zarządzaniu gminą a ilość i zakres kontroli może budzić zastanowienie. Może więc sam radny Michał Ogiegło zechciał by się nimi pochwalić uzasadniając tak wysokie stawki otrzymanej diety ? Dobra praca i szczególne osiągnięcia zasługują na dobre wynagrodzenie i słowa uznania. Liczę więc że będzie okazja do pochwalenia radnego z obozu Ewy Filipiak.

Krytycznym zaś umysłom czasem nazywanym "obrażającym wspaniałą wadowicką władzę" pozostaje zaś domyślać się że radny Michał Ogiegło nota bene długoletni fachowiec od kontroli działań gminnych władz i funduszy "walnął byka" jak sto trzynaście tysięcy diabłów i to czerwonych w dodatku błędnie wypełniając i podpisując prosty przecież druk oświadczenia majątkowego. Gdyby jednak okazało się ze to "obrażający władzę" słusznie dopatrują się pomyłki radnego Ogiegły to miej nas, mieszkańców gminy opatrzności w opiece od takich gminnych fachowców. Bo tylko to nam pozostaje ..... aż do wyborów.

4 komentarze :

 1. Warto być usłużnym radnym.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pan Radny Ogiegło walną następną gafę piszac sprostowanie z datą 29.o5.2012 czyli poprawkę napisał już w ubieglym roku a oświadczenie w tym roku i to jest radny od kontroli działań gminnych jak mylą mu się lata .
  Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magdo.

   Gość się nie nadaje na to stanowisko. Tylko dlaczego wciąż się go podejmuje ? Zgroza kto odpowiada za społeczną kontrolę w naszej gminie.

   Usuń
 3. myślę że to tylko nauczyciel który nie ma pojęcia o finansach i kntroli bo nawet krótkie pisemko sprawia mu trudność . JAKA rada takie efekty !!!!
  MAGDA

  OdpowiedzUsuń